GRILTEX

Udrożnienie i stabilizacja koryta rzeki Pilica z wykorzystaniem specjalistycznych geotub o bardzo wysokiej wytrzymałości.

07-04-2022

Udrożnienie i stabilizacja koryta rzeki Pilica z wykorzystaniem specjalistycznych geotub o bardzo wysokiej wytrzymałości.

GRILTEX wspólnie z firmą Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Inmel Sp. z o.o wspiera Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie współuczestnicząc w projekcie: Udrożnienie i stabilizacja koryta rzeki Pilica.

Dla celów realizacji tego zadania dostarczyliśmy specjalistyczne geotuby wykonane z materiału o bardzo wysokiej wytrzymałości, przepuszczalne i odporne na UV o długościach 20 i 25m po napełnieniu.
Koryto rzeki Pilicy zostało przez INMEL odmulone i udrożnione a geotuby wypełnione zostały mułem rzecznym, tworząc tym samym groble zabezpieczające przed rozmyciem brzegi pól refulacyjnych.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające ograniczyć koszty tego typu projektów wykorzystując naturalne osady również do budowy wałów przeciwpowodziowych.

Cieszymy się, że Griltex miała okazję współpracować i uczestniczyć w tym ciekawym niespotykanym projekcie.

Jednocześnie w pełni polecamy firmę INMEL jako sprawdzonego generalnego wykonawcę tego typu projektów.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem DuPont TM Typar ®
DuPont TM Typar ® są znakami towarowymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi E. I. du Pont de Nemours and Company lub firm z nią stowarzyszonych

Certyfikaty:

Nagrody:

error: © Griltex Polska Sp. z o.o.