GRILTEX

Firma

Historia firmy

Historia Griltex rozpoczęła się we Francji w 1962 roku. Produkty Griltex są obecne na polskim rynku od 1996 roku. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firmy DuPont TM. Działalność Griltex Polska na rynku koncentruje się na produkcji, dystrybucji i sprzedaży wysokiej jakości materiałów budowlanych z tworzyw sztucznych – są to przede wszystkim geosyntetyki, folie izolacyjne dachowe, ścienne oraz fundamentowe. Poza tym wykonujemy również uszczelnienia i izolacje budowli inżynierskich z wykorzystaniem geosyntetyków.

Firma skupia i rozwija swoją aktywność w trzech działach. Działy te obejmują:

  • 1Produkcję i dystrybucję folii izolacyjnych (oferta z tego zakresu to przede wszystkim folie przeciwwilgociowe wytłaczane z HDPE oraz folie izolacyjne i ochronne – polietylenowe i polipropylenowe).
  • 2Konfekcję, produkcję oraz dystrybucję geosyntetyków używanych przede wszystkim w budowlach inżynieryjnych, drogownictwie oraz hydrotechnice (oferta obejmuje geowłókniny separacyjno – filtracyjne i stabilizacyjne: TYPAR, PLANTEX, NAPTEX, geoNETEX, agrowłókniny do ściółkowania oraz antykorzeniowe blokady PLANTEX, geokompozyty drenażowe GXP-DREN oraz B1000 i B2000, geomembrany PVC i HDPE oraz geosiatki, geokraty i maty antyerozyjne na skarpy.
  • 3Uszczelnienia i izolacje różnego rodzaju obiektów inżynierskich (oferta obejmuje zgrzewanie folii PCV oraz HDPE pod dowolny wymiar). Są to przede wszystkim zbiorniki odparowujące/retencyjne, zbiorniki p.poż., oczyszczalnie ścieków, składowiska odpadów, bazy paliw i stacje benzynowe, składowiska odpadów przemysłowych, zapory wodne, wały przeciw-powodziowe, oczka wodne. Pracownicy GRILTEX POLSKA Sp. z o.o. Działu Uszczelnień przeszli szkolenie na budowach we Francji, co pozwala im szybko i sprawnie przenosić zebrane doświadczenie na rynek Polski. Potwierdzeniem tego jest 10-letnia gwarancja udzielana na przeprowadzane prace.
Griltex Polska Sp. z o.o. jest również autoryzowanym dystrybutorem DuPont, m.in.: geowłóknin TYPAR i Plantex oraz folii Tyvek . Dystrybuujemy również materiały wielu innych producentów folii i geosyntetyków. Na przestrzeni lat firma powiększyła kilkukrotnie zarówno wielkość sprzedaży jak i jej wartość. Eksportujemy do: Azerbejdżanu, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Litwy, Łotwy i Słowacji. Corocznie firma jest wystawcą na specjalistycznych targach budowlanych BUDMA, POLEKO oraz AUTOSTRADA – POLSKA. Działalność doradcza, dystrybucyjna i usługowa Griltex Polska są pod nadzorem udokumentowanego systemu zarządzania jakością, spełniającego wymagania ISO 9001:2000. Certyfikat Bureau Veritas Quality International nr 8000273. Współpraca z doświadczoną i elastyczną firmą, taką jak GRILTEX POLSKA Sp. z o.o. gwarantuje klientom (zarówno firmom handlowym, wykonawczym, jak i klientom indywidualnym), wysokiej jakości obsługę oraz sprawność realizacji zamówień i wykonania powierzonych zadań.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem DuPont TM Typar ®
DuPont TM Typar ® są znakami towarowymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi E. I. du Pont de Nemours and Company lub firm z nią stowarzyszonych

Certyfikaty:

Nagrody:

error: © Griltex Polska Sp. z o.o.